За І півріччя 2020 року Луцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України профінансувало 26,6 млн. грн. на матеріальне забезпечення

За І півріччя 2020 року Луцьке відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України профінансувало 26,6 млн. грн. на матеріальне забезпечення,

 в тому числі на :

- допомогу по тимчасовій непрацездатності – 15,0 млн. грн., що складає    56,1 % суми витрат на матеріальне забезпечення;

- допомогу по вагітності та пологах – 11,6 млн.грн., що становить  43,7 %;

- допомогу на поховання – 36,9 тис. грн., що становить 0,1 %;

- (крім допомоги по вагітності та пологах) та страхових виплат, у тому числі одноразової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які померли від гострої респіраторної хвороби COVID-19, на період дії карантину за рахунок фінансової допомоги, яка виділена із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на безповоротній основі – 17,9 тис.грн. або 0,1 %.

 

Допомога по тимчасовій непрацездатності

         Відповідно до проведеного аналізу захворюваності по тимчасовій втраті працездатності за даними звіту за І півріччя 2020 року сума витрат на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності по Луцькому відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області становить 15,0 млн. грн., що на 668 тис. грн. більше, ніж за І півріччя 2019 року, ріст складає 4,7 %. Аналіз показав, що загальна кількість оплачених днів за І півріччя 2020 року у порівнянні з звітними даними за минулорічний період зменшилась на 8050 днів. Збільшення суми витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності зумовлено ростом рівня середньоденної допомоги з 258,40 грн.  до 316,59 грн. у звітному періоді, тобто на 22,5%.

Загальна кількість оплачених днів складає:

- по Луцькому району – 38124, з них: 7916 – по довготривалих захворюваннях, 7236 –  по невиробничих травмах, 3451 – по догляду за хворим та по короткотривалих захворюваннях – 19521;

- по Горохівському району – 9202, з них: 2567 – по довготривалих захворюваннях,  1738 –  по невиробничих травмах, 78  – по догляду за хворим та по короткотривалих захворюваннях – 4819.

       Як показує  аналіз  порівняння  календарних днів  тимчасової непрацездатності по страхувальниках найбільша кількість днів по листках непрацездатності застрахованих осіб спостерігається по довготривалих та по короткотривалих захворюваннях.  

В цілому, по Луцькому відділенню за І півріччя  2020 року в порівнянні з минулорічним періодом рівень втрат кількості календарних днів по тимчасовій непрацездатності знизився на 8050 днів за рахунок страхувальників Луцького району – на 3763 днів, та за рахунок  страхувальників Горохівського району  – на 4287 днів.

Значне зниження рівня втрат кількості календарних днів від тимчасової  непрацездатності відбулось по:  ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» - на 1849 днів, по ПРАТ «Волиньхолдінг» - на 768 днів, по СГПП «Рать» - на 649 днів, по ПРАТ «Гнідавський цукровий завод» - на 537 днів, КНП «Горохівська ЦРЛ» - на 536 днів, по відділу освіти та культури Луцької районної державної адміністрації – на 535 днів, по відділу освіти, культури, молоді та спорту Горохівської районної державної адміністрації – на 484 дні, по Горохівському коледжу Львівського національного аграрного університету – на 453 дні, по Крупівському навчально-реабілітаційному центру – на 419 дні, по відділу культури, молоді та спорту Горохівської районної державної адміністрації – на 386 днів.

Зменшенню рівня показників по тимчасовій непрацездатності сприяли проведення перевірок заяв-розрахунків від страхувальників для здійснення фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам. При опрацюванні заяв-розрахунків по кожному страхувальнику подаються запити до ПФУ та особлива увага звертається на правильність нарахування застрахованим особам допомог по тимчасовій непрацездатності, на перевищення розміру середньоденної допомоги над розміром середньоденної заробітної плати по окремих листках непрацездатності та в подальшому аналізуються причини такого перевищення.

Налагоджена тісна співпраця з головами комісій із соціального страхування по підприємствах та установах Луцького та Горохівського районів.             

                                Допомога по вагітністі та пологах

Фактична сума витрат на виплату допомоги по вагітності та пологах   за   І півріччя 2020 року в порівнянні з відповідним періодом 2019 року зросла на 2,7 млн. грн., або на 30,8 %.  При цьому кількість оплачених днів по вагітності та пологах порівняно з І півріччям 2019 року зросла на 10,5% і склала 39787 днів.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах склав 292,23 грн. проти 246,98 грн. за відповідний період минулого року, тобто зріс на 18,3%.

Слід зазначити, що збільшення суми витрат на матеріальне забезпечення за страховими випадками по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах значною мірою зумовлено зростанням розміру мінімальної та середньої заробітної плати по Україні.

Так, розмір мінімальної заробітної плати за 2020 рік зріс на 550,00 грн., або на 13,2%, з 4173,00 грн. (2019 рік) до 4723,00 грн. за 2020 рік.

В тому числі фактичні витрати на матеріальне забезпечення на пільгових умовах громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за І півріччя 2020 року склали 155,4 тис. грн. А саме:

- по тимчасовій непрацездатності – 23,1 тис. грн. за 103 дні, при цьому             середньоденний розмір допомоги склав 223,79 грн.;

- по вагітності та пологах – 132,4 тис. грн. за 486 днів, середньоденний розмір – 272,40 грн.

Витрати на поховання

За  І півріччя  2020 року фактична сума витрат на виплату 9 допомог на поховання становить 36,9 тис. грн., що на 10 допомог менше, ніж за І півріччя 2019 року.

 

Порядок та строки отримання матеріального забезпечення від Фонду:

 

1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера) для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення). Це необхідно зробити не пізніше ніж упродовж 12 місяців після отримання лікарняного листка.

2. Листок непрацездатності передають на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення). Строк розгляду документів і прийняття рішення – 10 календарних днів.

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду. На це відведено 5 робочих днів.

4. ФССУ здійснює фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками), допомоги по вагітності та пологах упродовж 10 робочих днів з моменту отримання від страхувальника заяви-розрахунку.

5. Працівники можуть слідувати за станом фінансування свого лікарняного листка на телеграм-каналі ФССУ, де оновлюється інформація щодо профінансованих дат: t.me/socialfund

6. Після здійснення фінансування, кошти на виплату матеріального забезпечення надходять на спеціальний рахунок роботодавця. Це займає декілька банківських днів.

7. Роботодавець виплачує допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь