Про затвердження Плану заходів з висвітлення питань енергоефективності та ресурсозбереження у закладах загальної середньої освіти Торчинської селищної ради

• СЕЛИЩНА РАДА

ЛУЦЬКИЙ РАЙОН ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

31 січня 2024 року                                                                               № 15/1

Про затвердження Плану заходів

з висвітлення питань енергоефективності та ресурсозбереження

у закладах загальної середньої освіти

Торчинської селищної ради

Відповідно до Закону України “Про енергозбереження”, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 року, листів Міністерства освіти і науки України від 19.01.2024 року №1/967-24, управління освіти і науки Волинської ОДА від 02.02.2024 року №572/01-10/2-24 у зв’язку із масованими ракетними ударами по українській енергетичній інфраструктурі та з метою раціонального використання і економного витрачання енергетичних та природних ресурсів та бюджетних коштів, керуючись ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

1. Затвердити План заходів з висвітлення питань енергоефективності та ресурсозбереження  у закладах загальної середньої освіти Торчинської селищної  ради  на 2024-2026 роки (додається).
  2. Керівникам закладів загальної середньої освіти забезпечити неухильне виконання заходів.
  3. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання розпорядження покласти на головного  спеціаліста гуманітарного відділу Лілія Сергіюк.
  4. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Селищний  голова                                                         Юрій КРЕВСЬКИЙ

Розпорядження селищного  голови

від 31.01.2024 №15/1

заходів з висвітлення питань енергоефективності та ресурсозбереження

у закладах загальної середньої освіти Торчинської селищної  ради на 2024-2026 роки

Напрям

Виконавці

Джерела фінансування

Очікуваний результат

1

Забезпечення узгодженого процесу екологічної освіти і виховання відповідно до законодавства України

1.1.Розроблення Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури дітей та учнівської молоді на 2024-2026 роки.

1.2.Продовження забезпечення функціонування системи мережевої взаємодії закладів освіти, громадських організацій

До 01.09.2024 року

Місцевий бюджет

Удосконалення системи організаційної роботи з питань екологічної освіти та виховання.

Ефективність співпраці закладів освіти з профільними громадськими організаціями.

2

Створення сучасного освітнього середовища

Продовження впровадження заходів з енергоефективності та ресурсозбереження у закладах освіти Торчинської селищної ради

Місцевий бюджет, інші джерела фінансування, не заборонені законодавством

Покращення облаштування та матеріально-технічна база закладів освіти Торчинської селищної ради.

3

Забезпечення доступності та якості екологічної освіти

3.1.Навчання учасників освітнього процесу щодо роздільного збирання, сортування і порядку утилізації сміття і побутових відходів.

3.2.Організація роботи еколого-натуралістичних гуртків.

3.3. Організація дослідницько-натуралістичної та природоохоронної діяльності учасників освітнього процесу.

Протягом навчального року

Місцевий бюджет

Роздільне збирання і сортування сміття в закладах освіти Торчинської селищної ради для утилізації (очна форма навчання).

Розширення мережі гуртків еколого-натуралістичного спрямування в закладах освіти та зростання кількості учасників освітнього процесу, охоплених дослідницькою діяльністю

4

Залучення всіх учасників освітнього процесу до активної участі в заходах з питань енергоефективності та ресурсозбереження всеукраїнського, обласного та місцевого рівнів.

Проведення засідань «круглого столу», семінарів, практичних конференцій із залученням громадських організацій; розробка екологічних проєктів.

Протягом навчального року

У межах бюджетних призначень галузі освіти

Підвищення якості проведених заходів, їх змістовність та результативність.

5

Створення оптимальних умов для особистісного розвитку дітей, учнівської молоді, формування екологічної освіти.

5.1.Збереження діючих і створення нових навчальних екологічних стежок, кабінетів біології.

5.2.Організація інформаційної роботи щодо проведення масових заходів з питань енергоефективності та ресурсозбереження.

5.3. Організація співпраці закладів освіти з державними, громадськими організаціями екологічного спрямування з питань екологічної освіти, енергоефективності та ресурсозбереження.

Місцевий бюджет, інші джерела фінансування, не заборонені законодавством

У межах бюджетних призначень галузі освіти

Створення умов для нових навчальних екологічних стежок.

Підвищення рівня екологічної освіти, проведення роботи з висвітлення питання енергоефективності та ресурсозбереження.

Ефективна співпраця з громадськими організаціями.