Звіт про роботу Центру надання соціальних послуг Торчинської селищної ради за 2022 рік

про роботу Центру надання соціальних послуг

Торчинської селищної ради за 2022 рік

В Торчинській селищній раді для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги,  створено Центр надання соціальних послуг Торчинської селищної ради (рішення сесії від 22.11.2019 року № 45/3), та затверджено структуру:

-відділення соціальної допомоги вдома, що надає соціальну послугу догляду вдома;

-відділення стаціонарного догляду для постійного  проживання, що надає соціальну послугу стаціонарного догляду.

В штаті центру працює фахівець із соціальної роботи, який проводить оцінювання потреб осіб/сімей  у соціальних послугах, здійснює соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, надає соціальні послуги: консультування- 43 послуги, соціальний супровід сімей СЖО – 4 сім’ї, соціальний супровід сімей у яких виховуються діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування -2 сім’ї, інформування-61 послуга, соціальна профілактика – 11 послуг, представництво інтересів - 26 послуг, екстрене (кризове) втручання - 1 послуга.

Фахівець із соціальної роботи  протягом 2022 року пройшла підвищення кваліфікації та отримала сертифікати на теми: «Соціальна підтримка пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю», «Надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів», «Захист та підтримка сімей, де діти повернулись з інтернатних закладів. Профілактика соціального сирітства», «Самодопомога+», «Механізм реалізації норм Постанови КМУ від 06.10.2021 №1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі», «Перша психологічна допомога дітям та їх батькам в умовах війни. Профілактика  емоційного  та професійного вигорання спеціалістів допомагаючих  професій». Соціальний педагог протягом 2022 року пройшла підвищення кваліфікації та отримала сертифікат на тему: «Самодопомога+».

За звітний період працівниками відділення соціальної допомоги вдома надано соціальну послугу «Догляду вдома» 96 особам (протягом року прибуло 7 осіб, вибуло 13 осіб, у зв’язку із смертю 9 осіб, до родичів 2 особи, поселено до відділення стаціонарного догляду 2 особи) та надано 25066 послуг, у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання надано соціальну послугу «Стаціонарного догляду» 31 особі (протягом року прибуло 6 осіб, вибуло 10 осіб, у зв’язку із смертю 8 осіб, до родичів 2 особи).

Нових відділень у центрі надання соціальних послуг не створено.

Відділення центру надання соціальних послуг працюють відповідно до затверджених Державних стандартів. На протязі звітного року проводились перевірки роботи соціальних робітників (перевірено 9 соціальних робітників,  оформлено 15 довідок перевірки), за результатами перевірки скарг та зауважень на роботу соціальних робітників не було.

Працівниками центру постійно здійснюється моніторинг на території Торчинської ТГ, співпрацюємо з старостами, медичними закладами, закладами освіти  по  виявленню громадян, які можуть обслуговуватись у центрі.

Центром охоплено 100 % громадян, які потребують надання соціальних послуг. Екстренно (кризово) послуги не надавались.

Справи обслуговуваних громадян у відділеннях оформлені відповідно до затверджених Державних стандартів. Інформаційні довідки та медичні висновки на обслуговуваних поновлено у 2022 році.

За звітний період були проведені наради з працівниками центру, розглядали питання: «Аналіз роботи за 2021 рік», «Плани роботи на 2022 рік», «Техніка безпеки та пожежний захист», «По виявленню громадян, які опинились в складних життєвих обставинах», «Про роботу центру в умовах військового стану», «Про проведення благоустрою території відділення стаціонарного догляду», «Аналіз проведених перевірок роботи працівників відділення соціальної допомоги вдома», «Особливості потреб сімей, які опинились в СЖО та обслуговуються центром», «Підготовка до роботи в осінньо - зимовий період».

Протягом 2022 року основний акцент роботи центру був спрямований на співпрацю з територіальними громадами по наданню соціальної послуги стаціонарного догляду: Боратинська (4 особи), Підгайцівська (3 особи), Луцька (1особа), Торчинська (13 осіб). Щомісячно на ТГ надсилаються листи з інформацією про кількість підопічних, які проживають у відділенні стаціонарного догляду та вартістю утримання, відповідно громади до 15 числа поточного місяця сплачують за проживання. У 2023 році плануємо продовжувати співпрацю по наданню соціальних послуг з вищезазначеними ТГ.

Також протягом року співпрацювали з БО «Благодійний фонд «ВЕЛНЕС», ВОБФ «Дитяча місія. Україна», та отримали допомогу (м’ясна продукція, продуктові набори, одяг б/в) загальна сума допомоги 75,2 тис грн.

Товариство Червоного Хреста у вересні 2022 році відвідали мешканців відділення стаціонарного догляду і вручили подарунки.

Центром надання соціальних послуг надано благодійна допомога внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території Торчинської територіальної громади (тушка курки заморожена, хліб) 5991 кг на загальну суму 157 242 грн.

Волонтерська діяльність в центрі не впроваджена.

Штатний розпис центру приведений у відповідність до діючого законодавства.

У грудні 2022 року проведено атестацію соціального працівника відділення соціальної допомоги вдома та фахівця із соціальної роботи.

Центр надання соціальних послуг у 2022 році профінансовано в повному обсязі згідно потреби 6148,8 тис.грн.

Військовий стан не дав можливості в повному обсязі провести роботу по оцінці якості соціальних послуг, та з іншого боку, в умовах вище зазначеного стану ще раз підтвердилась професійність та відповідальність працівників центру.

Центр надання соціальних послуг Торчинської селищної ради постійно працює над покращенням якості надання соціальних послуг згідно затверджених Державних стандартів.