Видатки та щомісячні страхові виплати за підсумками півріччя по Луцькому відділенню складають 3,9 млн. грн.

У І півріччі 2020  року  Луцьким відділенням здійснювалися  щомісячні страхові виплати 251 потерпілому (членам їх сімей). Слід зазначити, що з цієї кількості отримувачів виплат – 7 потерпілих є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

За  6 місяців  2020 року витрати на страхові виплати склали  3,8 млн. грн.,  за відповідний період минулого року було 3,9 млн. грн., у тому числі :

• щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей – 3,352  млн. грн., що становить 87,3 % витрат на страхові виплати;

-  страхові виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності та членам його сімї    - 224,02 тис. грн. (5,9 %);

- допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві 72,87 тис. грн. ( 1,9 %);

- медична та соціальна допомога – 189,2 тис. грн. (  4,9 %).

Станом на 01.07.2020 року щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого отримують 222 особи. Сума виплачених коштів на цей вид виплати склала 2,97 млн. грн. Середньомісячний розмір призначеної виплати у звітному періоді склав 2 230,00 грн., що на 160 грн. більше  ніж у І півріччі 2019 року. Чисельність отримувачів  щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника станом на 01.07.2020 року складає 29 осіб, сума виплачених коштів – 382,33 тис. грн. Середньомісячний розмір на одного утриманця становить 2 197,30 грн., що на 600 грн. більше, ніж І півріччі  2020 року.

Одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності за даний період отримав  один  потерпілий. Сума виплати становила  13,8  тис. грн.

Одноразову допомогу в разі смерті потерпілого отримала одна сімя на суму 210,2 тис. грн.

Протягом  6 місяців 2020 року Луцьким відділенням проводились виплати на відшкодування допомоги по тимчасовій непрацездатності потерпілих. Середній розмір допомоги, яка була відшкодована 9 потерпілим, склав 8 108,65 грн., що на 40 грн. більше  ніж у І півріччі 2019 року.

Також була проведена значна робота по медичній та соціальній реабілітації потерпілих від нещасних випадків на виробництві. На цей вид страхових виплат було  витрачено 189,2 тис. грн., що на 175,0 тис. грн. меньше  ніж у І півріччі 2019 року, в тому числі на:

- відшкодування стаціонарного лікування 2 особам – 6,9  тис. грн., що становить  3,6 %  від медичної та соціальної реабілітації потерпілих на виробництві;

- технічні та інші засоби реабілітації 4 потерпілим – 74,5 тис. грн. (39,4%);

- на лікарські засоби та вироби медичного призначення для 4 потерпілим – 9,7 тис. грн. (5,1 %);

- на постійний сторонній догляд для 7 інвалідів – 64,2 тис. грн. (33,9 %);

- на  побутове обслуговування 7 потерпілим – 32,1 тис. грн.   (17,0  %);

- на компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів –  1,8  тис. грн. (1 %).

Зазначимо, щомісячна страхова виплата призначається потерпілому у разі часткової або повної втрати працездатності та компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до визначеного МСЕК ступеня непрацездатності.

Фонд соціального страхування України здійснює страхування на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.