Стан та профілактика  виробничого травматизму і професійних захворювань  за  9 місяців 2020 року

 

 

За підсумками  9 місяців 2020 року у Луцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області зареєстровано 78 повідомлень про нещасні випадки та гострі професійні захворювання на виробництві.

Проведено розслідування та складено Акт  Н-1/П по 23 нещасних страхових випадках, з них по Луцькому району – 13 та по Горохівському району - 10 .

За звітний період кількість страхових нещасних випадків на виробництві  у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла на 8 випадків  за рахунок гострого професійного захворювання (отруєння) медичних працівників,  внаслідок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19.

Страхові нещасні випадки, що пов’язані з виробництвом за цей період зареєстровані на таких підприємствах:

 • СП ТОВ «Модерн – Експо» - 9 нещасних випадків, що на 1 випадок більше, ніж за відповідний період 2019року;
 • ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» – 1 нещасний випадок (за півріччя 2019 року також  1нещасний випадок);
 • ФОП Бартощук А.Г. – 1 нещасний випадок;
 • ТзОВ «ДОР-БУД-СЕРВІС» - 1 нещасний випадок;
 • КНП «Горохівська ЦРЛ» - 7 гострих професійних захворювань (отруєння) медичних працівників,  внаслідок зараження  інфекцією COVID-19.
 • КНП «Горохівський РЦПМСД» - 3 гострих професійних захворювань (отруєння) медичних працівників,  внаслідок зараження  інфекцією COVID-19.

         Водночас, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, кількість смертельно травмованих працівників зменшилась на 1 особу. Такий випадок стався у ПОСП «РУСЬ».

На підприємствах травмовано та захворіли 13 чоловіків та 10 жінок.

Найбільше травмувалися робітники таких професій – оператор верстатів з програмним керуванням,  слюсар, робітник по догляду за тваринами, контролер кабельних виробів та отримали гостре професійне захворювання  медичні працівники.

Серед причин настання нещасних страхових випадків переважають організаційні – (95%) 13 нещасних випадків. Через технічні причини стався (5 %) 1 нещасний випадок.

Найпоширенішими організаційними причинами стали:

 • невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 30% від загальної кількості травмованих осіб (7 травмованих осіб);
 • невиконання посадових обов’язків - 30%, (7 травмованих особи).

Технічними причинами стали:

 • незадовільний технічний стан засобів виробництва4% (1 травмована особа).

За звітний період кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, до яких призвела експлуатація обладнання, устаткування, машин та механізмів, становить 14 випадків, в тому числі 1 – смертельний.

До устаткування, використання якого привело до настання нещасних випадків, належить:

 • устаткування по виготовленню торгових стелажів – 39% від загальної кількості травмованих осіб (4особи);
 • устаткування сільськогосподарське – 4 % (1травмована особа).
 • устаткування металообробне – 4 % (1травмована особа).

Травмонебезпечними галузями економіки стали:

 • виробництво меблів;
 • сільське господарство.
 • виробництво машин с/г устаткування.
 • виробництво електричного устаткування для автомобілів.

    Найнебезпечнішою галуззю щодо виникнення гострих професійних захворювань на даний час є  діяльність закладів охорони здоров’я.

         За оперативними даними за 9 місяців 2020 року зафіксовано 63 випадки захворювання  на COVID-19, а саме у таких закладах охорони здоровя : Комунальне підприємство «Волинська обласна психіатрична лікарня»- 24, Комунальне некомерційне підприємство «Горохівська центральна районна лікарня»  - 19, Комунальне підприємство «Луцька центральна районна лікарня» - 9, Комунальне некомерційне підприємство «Горохівський РЦПМСД» - 7,   Комунальне некомерційне підприємство «Луцький РЦПМСД» - 3 та Комунальне некомерційне підприємство «Торчинська районна лікарня» - 1 випадок гострого професійного захворювання.

         Як показує аналіз найбільша кількість хворих на COVID-19 спостерігається серед працівників таких професій: сестра медична  (25 осіб), молодша медична сестра з догляду за хворими (20 осіб), лікарі  (9 осіб) та інші (9 осіб).

По закладах охорони здоров’я створені комісії, із залученням факівців та  страхового експерта з охорони праці відділення Фонду, які проводять  розслідування гострого професійного захворювання медиків на COVID-19, а також роботу з профілактики і запобігання випадків інфікування під час виконання посадових обов’язків.

Стан виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах залежить від ефективності функціонування системи управління охороною праці. 

Сучасні реалії та необхідність ведення господарської діяльності та виконання роботи в умовах пандемії коронавірусної інфекції, запровадження карантину та обмежувальних заходів в країні, зумовлюють зміну певних умов та особливостей праці. Це, своєю чергою, зумовлює перегляд інструкцій з охорони праці та наповнення їх змісту певними правилами поведінки, порядком дотримання особистої гігієни, застосуванням засобів захисту (медичних масок, респіраторів, рукавиць тощо).

Відповідні знання і навички працівники, які продовжують працювати під час запроваджених карантинних заходів, мають отримати під час проведення позачергового навчання або інструктажу з питань охорони праці.

Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу у його проведенні.

Таким чином, у разі зміни умов праці, зокрема пов'язаними в тому числі із пандемією коронавірусної інфекції COVID-19 та необхідністю запровадження заходів щодо недопущення її поширення, керівник підприємства повинен  вности відповідні зміни до нормативних актів з безпеки праці та здоров'я з урахуванням Порядку № 132 та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

З метою покращення умов праці та профілактичної роботи з попередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, забезпечення реалізації заходів з профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності на засадах співпраці з роботодавцями за 9 місяців 2020 року спеціалістами відділення проводилася відповідна роз’яснювальна  робота.

Страховим експертом з охорони праці здійснюється популяризація позитивного досвіду функціонування конкретних елементів системи управління охороною праці для практичного застосування на будь-яких підприємствах. Роботодавцям надається постійна консультаційна допомога у вирішенні питань збереження здоров’я людини та забезпечення безпеки праці.

Важливе місце в практиці профілактичної роботи відділення Фонду займає пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці. За звітний період у засобах масової інформації опубліковано 6 статей з питань профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань.  По страхувальниках проведено 6 перевірок стану профілактичної роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці. За результатами перевірок  виявлено 12 порушень законодавства про охорону праці , про що внесено подання роботодавцям для їх усунення та надано допомогу у розробленні   комплексних  заходів  щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення стану умов безпеки праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання..

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь