Стан та профілактика виробничого травматизму і професійних захворювань по Луцькому відділенню за 2020 рік

Дата: 15.02.2021 11:50
Кількість переглядів: 2061

 

 

За підсумками  2020 року у Луцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області зареєстровано 98 повідомлень про нещасні випадки та гострі професійні захворювання на виробництві.

Проведено розслідування та складено Акт  Н-1/П по 47 нещасних страхових випадках, що повязані з виробництвом,  з них по Луцькому району – 26 та по Горохівському району - 21 .

За звітний період кількість страхових нещасних випадків на виробництві  у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла на 22 випадки  за рахунок гострого професійного захворювання (отруєння) медичних працівників,  внаслідок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19.

Страхові нещасні випадки, що пов’язані з виробництвом за цей період зареєстровані на таких підприємствах: СП ТОВ «Модерн – Експо» - 13 нещасних випадків, що на 1 випадок більше, ніж за  2019 рік; ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» – 2  (за 2019 рік також  1 нещасний випадок); ФОП Бартощук А.Г. , ТзОВ «ДОР-БУД-СЕРВІС», ПОСП ім. «Шевченка» , Луцька районна рада ,  ПрАТ «Гнідавський цукровий завод», Княгининівська сільська рада» - по 1 нещасному  випадку;

По закладах охорони здоровя зареєстровано 25 випадків гострих професійних захворювань (отруєння) медичних працівників,  внаслідок зараження   коронавірусною інфекцією COVID-19, які пов’язані з виробництвом ,зокрема по: КНП «Горохівська ЦРЛ» - 11; КНП «Горохівський РЦПМСД» - 8; КП «Луцька ЦРЛ» - 3; КНП «Луцький РЦПМСД»-3.     

Водночас, у 2020 році в порівнянні з 2019 роком, кількість смертельно травмованих працівників по страхувальниках зменшилась на 4 особи. Такий  випадок стався у ПОСП «РУСЬ».

На підприємствах травмовано та захворіли 20 чоловіків та 27 жінок.

Найбільше травмувалися робітники таких професій – оператор верстатів з програмним керуванням,  слюсар, робітник по догляду за тваринами, контролер кабельних виробів та отримали гостре професійне захворювання  медичні працівники.

Серед причин настання нещасних страхових випадків переважають організаційні – 18 нещасних випадків (95%). Через технічні причини стався 1 нещасний випадок (5 %).

Найпоширенішими організаційними причинами стали:  невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 63% від загальної кількості травмованих осіб (11 травмованих осіб);  невиконання посадових обов’язків - 39%, (7 травмованих особи).

Технічними причинами стали - незадовільний технічний стан засобів виробництва – 4% (1 травмована особа).

За звітний період кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, до яких призвела експлуатація обладнання, устаткування, машин та механізмів, становить 19 випадків, в тому числі 1 – смертельний.

До устаткування, використання якого привело до настання нещасних випадків, належить: устаткування по виготовленню торгових стелажів – 68% від загальної кількості травмованих осіб (13 осіб); устаткування сільськогосподарське – 5 % (1 особа); устаткування металообробне – 4 % (1 особа); устаткування автотранспортних засобів -11% (2  особи).

Травмонебезпечними галузями економіки стали: виробництво меблів; сільське господарство; виробництво машин, с/г устаткування; виробництво електричного устаткування для автомобілів; виробництво харчових продуктів; будівництво доріг.

Найнебезпечнішою галуззю щодо виникнення гострих професійних захворювань на даний час є  діяльність закладів охорони здоров’я.

За оперативними даними за 12 місяців 2020 року по закладах охорони здоров’я зафіксовано всього 73 випадки гострого професійного захворювання (отруєння) медичних працівників,  внаслідок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19, з них за результатами разслідування  25 випадків  – пов’язані з виробництвом,, 48 – не повязані з виробництвом.  Всього по закладах охорони здоров’я : КНП «Волинська обласна психіатрична лікарня»- 24; КНП «Горохівська центральна районна лікарня»  - 21; КП «Луцька центральна районна лікарня» - 9; КНП «Горохівський РЦПМСД» - 12;   КНП «Луцький РЦПМСД» - 6;  КНП «Торчинська районна лікарня» - 1 випадок гострого професійного захворювання.

Як показує аналіз найбільша кількість хворих на COVID-19 спостерігається серед працівників таких професій: сестра медична  (31 осіб), молодша медична сестра з догляду за хворими (20 осіб), лікарі  (13 осіб) та інші (9 осіб).

У разі настання нещасних випадків у закладах охорони здоров’я створюється  комісія  із залученням фахівців та  страхового експерта з охорони праці відділення Фонду, які проводять  розслідування гострого професійного захворювання медиків на COVID-19, а також роботу з профілактики  та вжиття заходів їз запобігання випадків інфікування медичних працівників під час виконання посадових обов’язків.

Стан виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах залежить від ефективності функціонування системи управління охороною праці. 

Сучасні реалії та необхідність ведення господарської діяльності та виконання роботи в умовах пандемії коронавірусної інфекції, запровадження карантину та обмежувальних заходів в країні, зумовлюють зміну певних умов та особливостей праці. Це, своєю чергою, зумовлює перегляд інструкцій з охорони праці та наповнення їх змісту певними правилами поведінки, порядком дотримання особистої гігієни, застосуванням засобів захисту (медичних масок, респіраторів, рукавиць тощо).

Відповідні знання і навички працівники, які продовжують працювати під час запроваджених карантинних заходів, мають отримати під час проведення позачергового навчання або інструктажу з питань охорони праці.

Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу у його проведенні.

Таким чином, у разі зміни умов праці, зокрема пов'язаними в тому числі із пандемією коронавірусної інфекції COVID-19 та необхідністю запровадження заходів щодо недопущення її поширення, керівник підприємства повинен  вности відповідні зміни до нормативних актів з безпеки праці та здоров'я з урахуванням Порядку опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві затвердженого  наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці  від 21.12.1993  № 132 зі змінами та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

З метою покращення умов праці та профілактичної роботи з попередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, забезпечення реалізації заходів з профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності на засадах співпраці з роботодавцями  спеціалістами відділення проводилася відповідна роз’яснювальна  робота.

Здійснюється популяризація позитивного досвіду функціонування конкретних елементів системи управління охороною праці для практичного застосування на будь-яких підприємствах. Роботодавцям надається постійна консультаційна допомога у вирішенні питань збереження здоров’я людини та забезпечення безпеки праці.

Важливе місце в практиці профілактичної роботи відділення Фонду займає пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці. За звітний період у засобах масової інформації опубліковано 6 статей з питань профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь