Фонд профінансував 8,36 млн грн страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві по Луцькому відділенню  за  2020 рік

Дата: 15.02.2021 11:48
Кількість переглядів: 2013

У 2020  році  Луцьким відділенням проведено щомісячні страхові виплати  244  потерпілим (членам їх сімей). Слід зазначити, що з цієї кількості отримувачів виплат – 7 потерпілих є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

За  звітний період витрати на страхові виплати склали  8,36  млн  грн,  за відповідний період минулого року було 8,2 млн грн, у тому числі :

• щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей – 6,77  млн грн, що становить 81,0 % витрат на страхові виплати;

-  страхові виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності та членам його сімї    - 451,5 тис грн ( 5,4 %);

- допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві 374,2 тис грн. ( 4,5 %);

- медична та соціальна допомога – 762,5 тис грн (  9,1 %).

Станом на 01.01.2021 року щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого отримують 217 осіб. Сума виплачених коштів на цей вид виплати становить  6,03 млн грн. Середньомісячний розмір призначеної виплати у звітному періоді склав 2 317 грн, що на 219 грн  більше,  ніж за 12 місяців 2019 року.

Чисельність отримувачів  щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника станом на 01.01.2021 року складає 27 осіб, сума виплачених коштів – 738,0 тис грн. Середньомісячний розмір на одного утриманця становить 2 278,0 грн, що на 652 грн більше, ніж у  2019 році.

Нагадаємо, право на таку виплату настає з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. Розмір щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому, максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум.

Одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності за звітний період отримали  троє  потерпілих. Сума виплати становила  49,2  тис грн, середній розмір  -  16, 4 тис грн,  проти 13,1 тис грн у минулому році, або на 3,3 тис грн. більше.

Одноразову допомогу в разі смерті потерпілого отримали дві сімї на суму 402,3 тис грн.

Протягом  2020 року Луцьким відділенням проводились виплати на відшкодування допомоги по тимчасовій непрацездатності потерпілих. Середній розмір допомоги, яка була відшкодована 38 потерпілим, склав 9 847,9  грн, що на 751 грн менше,  ніж за відповідний період  2019 року.

Особи зі стійкою втратою працездатності, інвалідністю, що настала внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, упродовж усього життя або до відновлення здоров’я отримують за кошти Фонду соціального страхування України медико-соціальні послуги.

Зокрема, ФССУ фінансує для потерпілих на виробництві лікування в закладах охорони здоров’я всіх прямих наслідків страхового випадку, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами реабілітації, колясками, протезно-ортопедичними виробами, медичним доглядом і побутовим обслуговуванням, медичною реабілітацією, санаторно-курортним лікуванням тощо.

На  медичну та соціальну реабілітацію  потерпілих від нещасних випадків на виробництві за звітний період було  профінансовано 762,5 тис грн, що на 114,3 тис грн менше,  ніж за 12 місяців 2019 року, в тому числі на:

- відшкодування стаціонарного лікування 12 особам – 54,7  тис грн, що становить 7,2 %  від медичної та соціальної реабілітації потерпілих на виробництві;

- витрати на санаторно-курортне лікування 1 потерпілому на суму 14,2 тис грн ( 1,9 %);

- технічні та інші засоби реабілітації 14 потерпілим – 343,9 тис грн            ( 45,1%);

- на лікарські засоби та вироби медичного призначення для 8 потерпілих – 47 тис грн (6,2 %);

- на постійний сторонній догляд для 7 інвалідів – 199,3 тис грн ( 26,1 %);

- на  побутове обслуговування 7 потерпілим – 99,7 тис грн  ( 13,1 %);

- на компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів –  3,7  тис грн (0,4 %).

З метою запобігання поширенню COVID-19 і недопущення ризику зараження застрахованих осіб, а також забезпечення реалізації заходів із протидії пандемії надання соціальних послуг з лікування потерпілих від нещасних випадків на виробництві у  санаторно-курортних закладах  за рахунок коштів Фонду на вимогу Закону України № 553-ІХ від 13.04.2020, з 18 квітня 2020   року   Фонд   призупиняв  фінансування цієї статті  видатків.            3аконом України від 26.11.2020 №  941-IX відновлено направлення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві на  лікування в санаторно-курортні заклади за їх вибором за рахунок коштів ФССУ.