Стан та профілактика виробничого травматизму по Луцькому відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області за 10 місяців 2019 року

Дата: 12.11.2019 11:28
Кількість переглядів: 627

        Упродовж 10 місяців 2019 року у Луцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області зареєстровано 19 потерпілих від нещасних випадків на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1, пов’язані з виробництвом.

         За 10 місяців 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість страхових нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, зменшилась на 9.52 % (з 21 до 19 випадків).

         Зниження страхових нещасних випадків відмічається у ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» – на 67 % (з 3 до 1) та ТОВ «Завод «Горсталь». У поточному році на ТОВ «Завод «Горсталь» не було нещасних випадків, хоча у попередньому році мав місце нещасний випадок зі стійкою втратою працездатності потерпілого.

         Зростання кількості страхових нещасних випадків на виробництві відбулося у: СП ТОВ «Модерн Експо» – на 1 випадок, або на 12.5 %; СГ ПП «Рать» - 2 випадки. У 2018 році на даному підприємстві нещасних випадків не було. Збільшилась кількість страхових нещасних випадків із смертельним наслідком на 2 випадки, зокрема, на ТзОВ «Всепостач» –1 випадок та Угринівській ЗЗСО І-ІІІ ст. – 1 випадок.

         Серед підприємств з високим ризиком травматизму значна кількість нещасних випадків сталася на СП ТОВ «Модерн Експо» - 42% від усіх зареєстрованих по відділенню (8 нещасних випадків), проте усі випадки без стійкої втрати працездатності потерпілих.

         На підприємствах травмовано 68,4 % (13) чоловіків та 31.6 % (6) жінок від загальної кількості травмованих по Луцькому відділенню Фонду.

         Отриманих травм на виробництві у стані алкогольного сп’яніння за 10 місяців 2019 року не зареєстровано.

         Найбільше за цей період 2019 року травмувалися робітники таких професій – оператор верстатів з програмним керуванням (6 осіб), водій автотранспортних засобів (3).

         Серед причин страхових нещасних випадків переважають організаційні – 68,4 % (13) нещасних випадків. Через психофізіологічні причини сталося 10.6 % (2) нещасних випадків, через технічні причини – 15.7 % (3) нещасних випадків та інші причини 0.53 % (1) нещасний випадок .

         Найпоширенішими організаційними причинами стали:

 - невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 52.6 % від загальної кількості травмованих осіб по Україні (10 травмованих осіб);

- невиконання посадових обов’язків – 0.53 % (1 травмована особа);

- порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування (автомобільного, водного, залізничного, повітряного) – 10.5 % (2 травмованих особи);

 - інші організаційні причини – 0.53 % (1 травмована особа).

         Найпоширенішими психофізіологічними причинами стали:

- особиста необережність потерпілого – 10.6 % від загальної кількості травмованих осіб по Україні (2 травмовані особи);

Найпоширенішими технічними причинами стали:

 - інші технічні причини – 0.53 % (1 травмована особа);

- недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки – 10.6 % (2 травмованих особи);

 До основних подій, які призвели до нещасних випадків, відносяться:

- дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 31.5 % (6 осіб);

- падіння потерпілого під час пересування – 21,0 % (4 травмованих особи від загальної кількості )

 - дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 10.5 % (2 особи);

         За 10 місяців 2019 року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, до яких призвела експлуатація обладнання, устаткування, машин та механізмів, становить 10 випадків, в тому числі 2 – смертельних.

До устаткування, використання якого найчастіше приводить до настання нещасних випадків, належить:

- автомобілі – 10,5 % від загальної кількості травмованих (2 травмовані особи);

- устаткування по виготовленню торгових стелажів – 52.6 % (10 осіб);

До основних травмонебезпечних галузей економіки та видів робіт відносяться:

- виробництво меблів – кількість травмованих складає 42 % від загальної кількості травмованих (8 осіб,);

- сільське господарство,– 15.7 % (3 травмовані особи).

Кількість травмованих осіб у цих галузях складає 58,0 % від загальної кількості травмованих по відділенню. Фонд соціального страхування України здійснює для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

         Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти Фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.

         З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, страховим експертом з охорони праці Луцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду за 10 місяців 2019 року було здійснено 11 перевірок щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці на підприємствах, під час проведення перевірок виявлено 59 порушень законодавства про охорону праці. Внесено 11 подань роботодавцям про порушення нормативних актів з охорони праці.

         Одним з дієвих та ефективних заходів профілактики нещасних випадків є процес їх розслідування, мета якого полягає у визначенні конкретних причин, що призвели до нещасного випадку або профзахворювання, з метою попередження подібного.

         За 10 місяців 2019 року страховим експертом з охорони праці взято участь у роботі 21 комісії з розслідування нещасних випадків. В середньому страховий експерт з охорони праці брав участь у роботі 2 комісій з розслідування на місяць.

         Стан виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах напряму залежить від ефективності функціонування системи управління охороною праці. Тому страховим експертом з охорони праці взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах.

         Такі профілактичні заходи за поточний період проведені на 15 підприємствах. Також взято участь: - у роботі 3 комісій з питань охорони праці підприємств;

 - у розробленні 7 нормативних актів про охорону праці підприємств;

- надано 31 консультацію з питань профілактики страхових випадків.

         Особлива увага у профілактичній роботі страхового експерта з охорони праці приділяється підприємствам з найбільшим рівнем травматизму (СП ТОВ «Модерн Експо», ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ, ТОВ «Завод «Горсталь»).

         З метою покращення умов праці та профілактичної роботи з попередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, забезпечення реалізації заходів з профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності на засадах співпраці з роботодавцями взято участь у проведенні: 5 семінарів; 6 нарад; 3 засідань круглих столів. У відділенні Фонду було проведено семінар – навчання по практичному застосуванню в роботі нового Порядку розслідування нещасних випадків на виробництві із спеціалістами служб охорони праці підприємств з високим ризиком їх настання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь