Оголошення про проведення громадського обговорення проєкту Плану формування мережі старших класів та впровадження профільної освіти в закладах освіти Торчинської селищної ради на 2023-2027 роки

Дата: 25.08.2023 09:42

План формування  мережі старших класів та впровадження профільної освіти в закладах освіти Торчинської селищної ради на 2023-2027 роки відповідно до нових вимог законодавства

Громадське обговорення проводиться відповідно до Законів України  «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти»,  рішення сесії  восьмого скликання від 24 серпня 2023 року №33/3 «Про затвердження плану формування мережі старших класів та впровадження профільної освіти в закладах освіти Торчинської селищної ради на 2023-2027 роки» (додати наше рішення)

Мета громадського обговорення

Врахування думки жителів Торчинської територіальної громади  щодо реорганізації, зміни типу, ліквідації закладів загальної середньої освіти у територіальній громаді.

План формування мережі старших класів та впровадження профільної освіти в закладах освіти Торчинської селищної ради на 2023-2027 роки передбачає створення мережі різних типів закладів загальної середньої освіти   громади, що забезпечить як територіальну доступність початкової та/або базової середньої освіти, так і створить умови для здобуття учнями якісної профільної освіти.

Трансформація  покликана   вирішити важливі соціально-освітні завдання:

– створення  ефективної мережі закладів загальної середньої освіти з урахуванням територіальних особливостей та демографічної ситуації;

– здійснення заходів щодо приведення типів закладів загальної середньої освіти у відповідність до вимог чинного законодавства;

– прогнозування підвищення якості освіти та економічної ефективності функціонування закладів освіти;

– сприяння покращенню доступу дітей і молоді до якісної освіти незалежно від місця проживання;

– забезпечення варіативності освітніх послуг з урахуванням індивідуальних запитів учнів, зокрема осіб з особливими освітніми потребами, обдарованої молоді;

– забезпечення концентрації й ефективного використання матеріальних, кадрових та фінансових ресурсів громади для підвищення ефективності освітнього процесу.

У процесі формування мережі закладів загальної середньої освіти громади буде максимально збережено початкові школи, буде організовано гарантований підвіз до найближчих базових (опорних) шкіл, де будуть  створені кращі умови для одержання учнями якісної освіти, створений ліцей, що забезпечить здобуття профільної освіти.

Таким чином, процес трансформації мережі ЗЗСО передбачає:

– вивчення стану та перспектив розвитку кожного населеного пункту, як бази організації освіти;

– аналіз наявної мережі шкіл та оцінка її педагогічної доцільності та економічності;

– розробка перспективного плану раціонального розміщення шкіл з дотриманням стратегії координації діяльності закладів освіти.

У результаті впровадження Плану формування мережі старших класів та впровадження профільної освіти в закладах освіти Торчинської селищної ради на 2023-2-27 роки, освіта має перейти на новий рівень, який супроводжуватиметься істотними позитивними змінами в її організації і змісті, адекватним вимогам суспільства, особистісним запитам громадян, потребам ринку праці.

Найменування організатора громадського обговорення

Торчинська селищна рада

Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників

Громадське обговорення  буде проходити у формі електронних консультацій з 25 серпня  2023 року  по 26 серпня 2024 року (включно).  До участі в обговоренні запрошуються усі  мешканці Торчинської територіальної громади.

Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)

Адреса: Волинська обл., Луцький р-н, смт Торчин, вул.Незалежності, 82

Email: tortchun@gmail.com

ТелефониL0332)791309

Строк подання пропозицій (зауважень) – з 25 серпня 2023 року  по 26 серпня 2024 року.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмові чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища,  імені та адреси особи, яка їх подає. Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення

Лукащук Ольга Святославівна- начальник гуманітарного відділу Торчинської селищної  ради

Сергіюк Лілія Георгіївна- головний спеціаліст гуманітарного відділу Торчинської селищної ради

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення

Оприлюднення результатів громадського обговорення відбудеться до 25 серпня 2024 року на офіційному веб сайті Торчинської селищної ради.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні проєкту Плану формування мережі старших класів та впровадженння профільної освіти в закладах освіти Торчинської селищної ради на 2023-2027 роки

IMG_0001 (2)

IMG_0002 (1)