4 травня — Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням)

Дата: 04.05.2023 09:34

4 травня — Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням)

День протидії булінгу присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. Цькування з боку однолітків є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків.

Булінг – це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях.

Булінг може бути:

☑Фізичний – штовхання, бійки, підніжки, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

☑Економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.

☑Психологічний – поширення образливих чуток, ігнорування, погрози, жарти, шантаж тощо.

☑Сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомка відео у переодягальнях, сексуальні погрози, поширення образливих чуток тощо.

• Кібербулінг – приниження за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, інтернету тощо (пересилка неоднозначних фото, обзивання телефоном, зйомка на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу, цькування через соціальні мережі).

Організація Об’єднаних Націй визнала епідемію залякування і цькування і в 2012 році оголосила 4 травня – U.N. Anti-Bullying Day. З цього часу кампанію боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн.  Нещодавно до них приєдналася і Україна. Адже наша країна входить до 10-ти європейських країн з найвищим рівнем булінгу. Зважаючи на серйозність і масштаб проблеми, Україна почала робити рішучі кроки для її вирішення.

Дуже важливо, мати відповідні знання при зіштовхуванні з  цією проблемою

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ БУЛІНГУ В УКРАЇНІ

Контактні телефони:

• Гаряча телефонна лінія щодо булінгу – 116000;
  • Дитяча лінія – 116 111 або 0800 500 225 (з 12.00 до 16.00);
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству – 116 123 або 0800 500 335;
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини – 0800 501 720;
  • Уповноважений Президента України з прав дитини – 044 255 76 75;
  • Центр надання безоплатної правової допомоги – 0800 213 103;
  • Національна поліція України – 102.