Звіт про роботу служби у справах дітей селищної ради за 2021 рік

Дата: 03.03.2022 14:36
Кількість переглядів: 95

 

Звіт про роботу служби у справах

дітей селищної ради за 2021 рік

 

На первинному обліку служби у справах дітей селищної ради перебуває 34 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них: 22 дитини – виховується в сім’ях опікунів (піклувальників), 10 – в дитячих будинках сімейного типу, 2 дітей – навчаються та перебувають на повному державному утриманні в спеціальній школі-інтернат. На кожну дитину заведені та укомплектовані особові справи. Інформація про дітей внесена в ЄІАС «Діти».

Проживає на території громади 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (в тому числі діти, прибувші з інших територій), за умовами проживання яких здійснюється нагляд.

Обстежено умови проживання 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників), прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу.

Встановлено опіку щодо 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2021 року встановлено статус дітей, позбавлених батьківського піклування 4 дітям, з них 2- влаштовано до дитячого будинку сімейного типу,   2 - під опіку.

На території громади функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується шестеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 прийомна сімя, де виховується 3 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Затверджено 16 висновків про стан виховання, утримання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімях опікунів (піклувальників), ПС та ДБСТ.

На профілактичному обліку служби перебуває 6 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, з них 4 – по причині ухиляння батьків від виконання батьківських обовязків, 2 – зазнали жорстокого поводження в сімї.

З метою соціального захисту дітей, протягом 2021 року службою у справах дітей  селищної ради підготовлено та подано до суду 1 позов про позбавлення батьківських прав, який задоволено.

Забезпечено представництво дітей в 9 судових засіданнях з розгляду цивільних (позбавлення батьків батьківських прав, захист житлових та майнових прав) та кримінальних справ.

Розглянуто 36 письмових та 35 усних звернень громадян. За результатами розгляду письмових звернень надано: 7 дозволів на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності або право користування яким мають діти;    7 погоджень на перебування дітей у святкові та вихідні дні в закладах інституційного догляду, 12 – актів обстеження умов проживання, 1 – рішення про надання повної цивільної дієздатності, 2 – вирішено спори між батьками щодо визначення місця проживання дітей, 2 – вирішено питання тимчасового влаштування дітей, залишених без піклування батьків, 2 – рішення про встановлення опіки над дітьми, 1 – погоджено відрахування дитини з навчального закладу, 1 – вирішено питання захисту майнових прав дитини, 1 – підтвердження відсутності участі батька у вихованні дитини.

Дано дозволи на відрахування з навчальних закладів 3 дітям: 2 - у зв’язку з зміною ними місця навчання, 1 – набуття повної цивільної дієздатності.

Здійснено перевірку стану виховної роботи 4 закладів освіти територіальної громади.

З учнями навчальних закладів проведено 19 профілактичних заходів (бесіди, години спілкування, лекції) на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Профілактика шкідливих звичок в учнівському середовищі», «Протидія торгівлі людьми», «Протидія булінгу та кібербулінгу в дитячому середовищі».

Організовано та проведено 13 засідань комісії з питань захисту прав дитини.

Протягом 2021 року проведено 19 рейдів, під час яких обстежено умови проживання 98 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, направлено 7 подань в Луцьке РВП ЛВПГУНП у Волинській області про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, виявлено та влаштовано в притулок для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації м. Рожище 4 дітей. У Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей            м. Ковель в 2021 році було влаштовано 2 дітей.

За результатами рейду «Урок» виявлено 5 дітей, які з початку навчального року не приступили до навчання в навчальних закладах. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків, роз’яснено статтю 53 Конституції України, Закон України «Про освіту».

Стан виконання батьківських обов’язків батьками 6 сімей розглянуто на засіданні комісії з питань захисту прав дитини.

Розглянуто 23 подання з навчальних закладів про залучення до навчання дітей та вжиття заходів впливу до батьків.

Забезпечено обладнання кабінету служби у справах дітей для впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» (приміщення обладнано механічним замком та пристроєм для опечатування дверей, металевим сейфом, гратами на вікнах, вуглекислотним засобом пожежогасіння, окремим компютером, інтернет-мережею). В жовтні 2021 року ЄІАС «Діти» введено в експлуатацію.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, організовано та проведено круглий стіл на тему «Взаємодія суб’єктів соціальної роботи щодо захисту прав та інтересів дітей». З місцевого бюджету виділено матеріальну допомогу         29 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

З нагоди Дня спільних дій в інтересах дітей 16 листопада 2021 року проведено круглий стіл на тему «Соціальний захист дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах»; 19 листопада 2021 року проведено семінар-навчання для опікунів (піклувальників) з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вручено подарунки 34 дітям, які опинились в складних життєвих обставинах (ігри, іграшки, енциклопедії), кошти на придбання яких були виділені селищною радою.

         У 2021 році службою у справах дітей зареєстровано 153 документи вхідної кореспонденції, 412 – вихідної кореспонденції.

         На постійному контролі служби перебуває 12 документів, інформація по яких щоквартально подається службі у справах дітей облдержадміністрації.

На сайті громади протягом 2021 року висвітлено наступні статті «Профілактика правопорушень, шкідливих звичок та негативних проявів серед дітей», «Інформаційно-профілактична робота в учнівському середовищі», «Правила безпечної поведінки дітей у соціальних мережах», «Енергетичні напої – смертельна загроза для дітей» «Діти пропускають заняття – батьки відповідатимуть перед законом», «Профілактичні заходи «Урок»», «Протидія булінгу серед дітей», «День профілактики правопорушень у Торчинському професійному ліцеї», «Засідання комісії з питань захисту прав дитини селищної ради», «День спільних дій в інтересах дітей у Торчинській громаді».

Розроблено та затверджено рішенням сесії селищної ради від 22 грудня 2022 року №15/19 Програму соціального захисту дітей, профілактики бездоглядності та правопорушень в дитячому середовищі на 2022-2025 роки.

 

 

Начальник                                                                            Руслана ХРИСТІН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь