Фінальна конференція проєкту ООН Жінки «Просування ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні»

Дата: 15.03.2023 09:36

15 березня в місті Києві відбулась фінальна конференція проєкту ООН Жінки «Просування ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні», у якому впордовж трьох років брала участь Торчинська громада.

Основною метою проєкту була адвокація та забезпечення ґендерної рівності на регіональному та місцевому рівнях.

Торчинську громаду на конференції представляли Алла Ревуцька, начальник відділу документообігу та організаційної роботи Торчинської селищної ради та Наталія Чечотка, завідувачка Веселівської бібліотеки-філії.

У своїй доповіді Алла Вікторівна зазначила якісні, кількісні показники та результативність проекту. Адже впродовж трьох років вдалося чимало:

- представники влади були учасниками багатьох тренінгів з гендерної політики;

- проведена оцінка спроможності щодо реалізації державної гендерної політики та недискримінації в Торчинській громаді;

- організовано збір даних для формування гендерного профіля територіальної громади;

- Проведено аудит доступності місцевої лікарні та бібліотек;

- Бібліотекарі пройшли навчання з цифрової грамотності;

- Вивчено потреби та проблеми жінок ромської національності;

- Розвиток підприємницької діяльності сільських жінок;

- Активна співпраця з Національною асамблеєю людей з інвалідністю, завдяки якій вдалося придбати багатофункціональне гінекологічне крісло в гінекологічний кабінет Торчинської лікарні;

- Завдяки сприянню ГО Бюро гендерних стратегій та бюджетування, ромським жіночим фондом «Чиріклі» була надана допомога вразливим верствам населення: людям з особливими потребами, внутрішньо переміщеним особам, особам ромської національності;

- Завдяки Бізнес мережі сільських жінок було підтримано жіночу волонтерську діяльність: закуплено тістоміс, електром'ясорубку, генератор, вакууматор;

- Крім того, завдяки Бізнес мережі сільських жінок було придбано пральну машину та відкрито соціальну пральню в громаді.

- Відкрито жіночий хаб на базі бібліотеки у селі Веселе: закуплено техніку, меблі, обладнання на суму близько 150 тис.грн.

Приємно, що на заході, де були представники міністерств, міжнародних організацій, представники громад з різних куточків України, в якості подарунків вручали імбирне печиво від нашої майстрині – Валентини Панченко.

Торчинська громада звучала – як громада талановитих та обдарованих людей.

Отож – проект закінчився, а наша співпраця продовжується! Бо під час реалізації проекту ми познайомилися з чудовою командою вмотивованих людей, які і надалі готові співпрацювати з Торчинською громадою.