Працюємо задля інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб у громаді!

Дата: 08.03.2023 15:23

8 березня голова Торчинської громади Юрій Кревський зустрівся з представниками Благодійний фонд «Рокада» Волинь.

Основною метою зустрічі було створення при Торчинській селищній раді дорадчого органу – Ради з питань ВПО у громадах. Допомогою створенням таких рад опікується Благодійний фонд «Рокада» Волинь за сприяння Center for Disaster Philanthropy.

Результатом зустрічі було підписання Меморандуму про співпрацю між Торчинською селищною радою та Благодійним фондом «Рокада «Волинь».

Метою Меморандуму є співпраця сторін, яка буде спрямована на визначення та задоволення потреб ВПО, які проживають на території територіальної громади, та потребують соціальної допомоги, у тому числі дітей, молоді та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, людей з особливими потребами; сприяння інтеграції ВПО до життя у нових для них територіальних громадах, де вони проживають, планують залишитися на тривалий час або назавжди; проведення спільних заходів, реалізації різного роду програм та проєктів для інтеграції ВПО в приймаючих громадах, в т.ч. шляхом створення молодіжних рад та рад ВПО, а також проєктів у сфері соціального, психологічного, юридичного захисту ВПО.

До слова, Ради ВПО - це механізм, який дає змогу, залучаючи вимушених переселенців до прийняття рішень, розв'язувати проблемні питання та налагодити комунікацію з внутрішньо переміщеними особами, більше дізнатися про їх потреби.

Проєкт здійснюється за підтримки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні