№19 Будівництво очисних споруд

Дата: 24.12.2021 09:44

Актуальною соціальною проблемою у Торчинській громаді залишається питання відсутності очисних споруд, яких потребують мешканці громади, заклади соціальної інфраструктури, суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність на території селища, потенційні інвестори.

У 2021 році розпочалися роботи з будівництва очиних споруд.

«Проектно–кошторисною документацією передбачені сучасні технологічні рішення для будівництва та використання очисних споруд та приведення стічних вод до вимог санітарних норм і правил», - зазначив начальник ВУЖКГ смт Торчин Олександр Дєтков.

На будівництво очисних споруд у 2021 році була надана субвенція на природоохоронні заходи у сумі 1 млн.грн. З місцевого бюджету виділено 600 тис.грн.

Планується будівництво локальних очисних споруд біологічної очистки господарсько-побутових стічних вод на базі установки «КУБО-300» потужністю 300 м.куб./добу.

Запроектована технологія є оптимальною для даного об’єкту, так як її застосування дозволить:

­ здійснити очистку стічних вод до нормативних показників;

­ здійснити стабілізацію очищеної води;

­ отримати в 2-3 рази менше відходів в порівнянні з традиційними схемами;

­ компактно розмістити очисне обладнання, при цьому скоротити довжини комунікацій, кількість апаратури, насосів та допоміжного обладнання.

На даний момент роботи з будівництва очисних споруд тривають: розчищено територію від чагарників, виконано планування території, розпочаті роботи з вкладання каналізаційного колектора, проведено колектор до котельні лікарні тощо.