Торчинська громада продовжує роботув рамках проєкту ООН Жінки "Посилення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні"

Дата: 29.09.2021 17:28

13 вересня в Торчинській громаді відбулася зустріч голови громади Юрія Кревського з представниками проєкту ООН Жінки "Посилення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні", який реалізовується в Торчинській громаді.

Мета зустрічі – обговорення досвіду Торчинської громади у впровадженні принципів гендерної рівності та підходу, заснованого на правах людину, у процеси сталого місцевого розвитку.

На зустрічі були присутні В’ячеслав Балан (Міжнародний спеціаліст з прав людини та децентралізації);

Нургуль Асилбєкова (Керівниця проєкту);

Мирослава Бабак (Національна консультантка з прав людини);

Віра Мельник (Проєктна спеціалістка з прав людини);

Лариса Байда, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю;

Олена Голуб, представник міжнародної ромської організації "Чіріклі".

В рамках зустрічі було обговорено ряд важливих питань:

- цілі та спрямованість програм місцевого розвитку та послуг, що надаються на місцевому рівні, та їх формування з точки зору потреб жінок та чоловіків та їхніх прав; - прогрес у процесах збору та використання гендерних даних та дезагрегованих даних;

-прогрес у розширенні прав і можливостей жінок із вразливих груп населення;

- удосконалення механізмів прозорості прийняття рішень, участі та підзвітності.

Гості також відвідали місцеву лікарню, бібліотеки громади, ЦНАП, будинок для самотніх людей похилого віку в Білостоці, аби оцінити рівень доступності для людей з особливими потребами.