Профілактика правопорушень, шкідливих звичок та негативних проявів серед дітей

Дата: 12.03.2021 09:56
Кількість переглядів: 1942

Згідно Закону України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, під профілактикою правопорушень слід розуміти діяльність органів і служб у справах дітей, спеціальних установ для дітей, спрямовану на виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень, а також позитивний вплив на поведінку окремих дітей на території України, в її окремому регіоні, в сім’ї, на підприємстві, в установі чи організації незалежно від форм власності, за місцем проживання.

Саме з цією метою службою у справах дітей Торчинської селищної ради розроблено та затверджено рішенням виконавчого комітету від 25 лютого   2021 року №15 «План заходів щодо профілактики злочинності, правопорушень та шкідливих звичок серед дітей», який спрямований на організацію та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з батьками, проведення профілактичних заходів (рейдів) з метою виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, влаштування їх до закладів соціального захисту; проведення профілактичної роботи з дітьми щодо запобігання шкідливих звичок, правопорушень, проявів булінгу та інших негативних явищ.

На виконання вказаних заходів, 10 березня 2021 року службою у справах дітей селищної ради проведено профілактичний захід (рейд) за маршрутом: село Буяни – селище Торчин – село Білосток – село Садів. Під час рейду обстежено умови проживання 7 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, проведено профілактичні бесіди з батьками щодо належного виконання батьківських обов’язків по вихованню та утриманню дітей, порушено питання про притягнення 2 батьків до адміністративної відповідальності за статтею 184 КУпАП.

В Садівському ліцеї для учнів 9-11 класів проведено лекцію на тему «Профілактика правопорушень, булінгу та шкідливих звичок в учнівському середовищі».

Також звертаємо увагу батьків, законних представників дітей, керівників, власників, орендарів об’єктів торгівлі на те, що рішенням виконавчого комітету селищної ради від 25 лютого 2021 року №16 обмежено перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях у вечірній та нічний час без супроводу дорослих на території Торчинської селищної ради. Згідно цього рішення, керівників магазинів, кафе, барів зобов’язано вживати заходи щодо недопущення у такі заклади                    з 22.00 години до 06.00 години дітей до 16 років без супроводу батьків або законних представників, забезпечити наявність табличок про заборону продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-ти років.

Відповідальність за порушення вказаних обмежень та зобов’язань покладається на батьків та адміністрації закладів.

Служба у справах дітей Торчинської селищної ради