Перші кроки з розробки статуту Торчинської громади зроблено!

Дата: 26.02.2020 17:02

25 лютого відбулося перше засідання робочої групи по підготовці Статуту Торчинської  громади, яка була утворена відповідно до Розпорядження селищного голови№ 36 Р від 17 лютого 2020 року.

Дана робоча група утворена з метою підготовки проекту Статуту врегулювання порядку реалізації права на громадські слухання, місцеві ініціативи, загальні збори громадян за місцем проживання, проведення консультацій з громадськістю та участі в органах самоорганізації членів територіальної громади з вирішенням питань місцевого значення та ін.

Робота з підготовки Статуту Торчинської громади відбувається в рамках проєкту «Громадська участь – основа розвитку громади», що підтримується ПРООН в Україні  та за участі керівника Волинського Інституту Права,  Ірини Гайдучик.

До складу  робочої групи, окрім Ірини Гайдучик, увійшли представники селищної ради, депутати, члени виконкому, представники громадських  організацій.

На засіданні робочої групи було опрацьовано ряд організаційних питань щодо подальшої її роботи, серед яких:
- про форми роботи, регламент діяльності, календарний план, тощо;
- про розподіл обов’язків між членами робочої групи;
- про визначення переліку експертів та спеціалістів необхідних для залучення до роботи групи.

Також було розглянуто питання про визначення правового статусу Статуту Торчинської громади в розумінні Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та визначення послідуючих відповідних заходів.

Членами робочої групи було розглянуто план заходів щодо розробки та реалізації Статуту Торчинської громади, який передбачає повне розроблення та громадське обговорення даного проекту до квітня 2020 року. У квітні проект Статуту буде винесено на чергову сесію Торчинської селищної  ради.