Нарада щодо проведення профілактичних щеплень жителів Торчинської громади

Дата: 02.08.2019 16:52

01  серпня 2019 року відбулася робоча зустріч голови  Торчинської селищної ради Юрія Кревського, головного лікаря комунального закладу «Луцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксани Чертюк, лікаря-педіатра Наталії Грамчук та жителів Торчинської громади.

Головне питання, яке обговорювалося на зустрічі – важливість профілактичного вакцинування дітей.

Оксана Чертюк інформувала присутніх, що, згідно ст..15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» «дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється." Нещепленим  дітям будуть запропоновані альтернативні методики навчання.

Виникає проблема: молоді мами відмовляються вакцинувати своїх дітей. Проте, згідно ст..20 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» «…органи місцевого самоврядування в системі … освіти, в межах її компетенції… забезпечують… охорону життя, здоров’я та захист прав учасників освітнього процесу та обслуговуючого персоналу в закладах … освіти». Іншого способу профілактики поширення захворювань на інфекції, що керуються засобами специфічної імунопрофілактики, як вакцинація, немає.

Тому, перед батьками стоїть важливий вибір: відмовитися від профілактичного щеплення, ризикуючи здоров’ям дітей і позбавляючи  їх можливості  здобуття повноцінної освіти, чи, все-таки, погодитися на профілактичні щеплення.