Правила безпеки під час перебування на воді!

Дата: 07.06.2024 16:20

Влітку більшість людей намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах.

Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок.

Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачним, але вона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання громадянами правил безпечної поведінки.Зокрема, це купання в необладнаних для

цього місцях та купання в нетверезому стані.

Основні загальні правила поведінки та заходи безпеки під час перебування на водних об’єктах:

Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально визначених та облаштованих для цього місцях.

Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах;

Купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева;

У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;

Купатися краще там, де є рятувальні служби;

Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому,хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Заборонено забруднювати воду й берег сміттям (кидати пляшки, банки, побутове сміття, залишки їжі і т.д.), прати білизну й одяг у місцях відведених для купання, мити автотранспорт.

Заборонено подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.

Не варто купатися в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.

Батьки, не залишайте дітей без нагляду під час відпочинку на воді, не залишайте їх на самоті і дотримуйтеся правил безпечного відпочинку! Спілкуючись з малечею, обов’язково пояснюйте про небезпеку підозрілих предметів!

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді, та у випадку необхідності могти надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Надання першої медичної допомоги

потерпілим на воді:

Перш за все, постраждалого необхідно якнайшвидше доставити до берега та викликати екстрену допомогу – 103.

Очистіть ротову порожнину потерпілого від піску та водоростей і переверніть потерпілого, аби вода витекла з верхніх дихальних шляхів (дітей тримають за ноги, головою донизу).

Якщо людина не дихає, починайте штучне дихання: затисніть потерпілому носа, вдихніть повітря та видихніть в рот потерпілому. Повторюйте процедуру з інтервалом в 4-5 секунд. Маленьким дітям штучне дихання роблять, одночасно вдуваючи повітря в рот та ніс.

Якщо відсутнє серцебиття, починайте робити непрямий масаж серця:

Покладіть потерпілого на рівну, тверду поверхню;

Покладіть свої долоні (одна на одну) на груди потерпілому;

Випряміть руки в ліктях і всією своєю вагою натисніть на неї;

Зробіть не менше 30 натискань, тривалість кожного близько 1 секунди.

Коли потерпілий прийшов до тями, його слід зігріти: закутайте його в ковдру, за можливості дайте теплий солодкий чай.

Обов’язково дочекайтесь медиків! Ускладнення від утоплення можуть бути відкладеними і проявитися не відразу.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був

для Вас і Ваших дітей безпечним, суворо дотримуйтеся правил поведінки на воді.

Бережіть себе, дітей та своїх близьких!