"30 добрих справ": №2 Театралізований фестиваль Торчинський ярмарок
У рамках проекту «30 добрих справ» продовжуємо цикл публікацій про успіхи і досягнення Торчинської громади протягом 2021 року.
№2 Сьогодні згадаємо про театралізований фестиваль «Торчинський ярмарок»
Яскраве дійство відбулося на центральній площі селища 31 липня. Атмосфера 16 століття перенесла учасників у ту історичну пору, коли містечко отримало Магдебурзьке право, а з ним – привілей проводити ярмарки. На жваві торги з’їжджалися купці й мандрівні актори з усіх усюд, а театрально-циркові дійства користувалися небувалою популярністю. Традиція ярмаркування свого часу прославила Торчин і «торчинську міру» далеко за межами регіону, із найменням містечка асоціювалося слово «ремісництво».
Організаторми фестивалю стали Мистецьке об’єднання «стендаЛь» та Торчинська селищна рада. Театралізацію дійства здійснили незалежний театр ГаРмИдЕр за підтримки партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентноспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Державне агентство розвитку туризму України.
У програмі фестивалю для гостей показали театралізоване дійство «Сказання про Магдебурзьке право» від театру «ГаРмИдЕр» і театральної майстерні «ДогориДриґом», організували святкову ходу до центральної площі Торчина, театрально-фольклорне дійство «До Торчина на ярмарок».
Завітав на фестиваль столичний театр на ходулях Highlights. Не обійшлося без гучного драйвового концерту від гуртів «Ярра» і «The Doox». Уся центральна вулиця селища перетворилась на гамірний ярмарок, на якому майстри народної творчості, винороби, сировари, пасічники презентували свою продукцію.
Також відвідувачів потішили виступи фольклорного колективу «Родинне перевесло» (село Веселе), заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Колос», а також середньовічні танці та майстер-класи з традиційних ремесел, виступ лірника Андрія Люшука з Рівного та інші колоритні імпрези.
Гості фестивалю також отримали масу приємних вражень і позитивних емоцій від організованих екскурсії селищем та музеєм, аби можна було більше дізнатися про історію громади. Розповідали про це Тетяна Яцечко-Блаженко та Олександр Мельник.
За які ж кошти було організовано та проведено фестиваль?
580,0тисяч гривень буде профінансовано коштами Українського Культурного Фонду, де проект «Театаралізований фестиваль «Торчинський ярмарок» отримав перемогу.
партнер фестивалю, фабрика NESTLE, залучила для проведення Торчинського ярмарку 150,0 тисяч гривень.
З місцевого бюджету передбачено співфінасування у розмірі 50,0 тис.грн.
Наведемо декілька якісних та кількісних показників, які свідчать про те, що проєкт отримав потужний інформаційний супровід через ЗМІ та соціальні мережі:
кількість відвідувачів фестивалю – понад 3500;
ЗМІ – 65 матеріалів, замість заявлених 41;
кількість підписників у Facebook – 1381 (заплановано було 700),
Інстаграм – 409 (заплановано було 300)
значна кількість відгуків у соціальних мережах ,
активна реакція на опитування через гугл-анкетування (77 осіб),
програма диференційована під різні вікові групи та відповідно до відгуків було враховано інтереси усіх цільових груп.
Селищний голова Юрій Кревський висловив сподівання, що ярмарок, який проводиться уперше, стане доброю традицією на багато років. Очільник громади дотримав свого слова: 19 жовтня він зустрівся з представниками Мистецьке об’єднання «стендаЛь» з Еллою Яцутою та Андрієм Роговським.
У ході зустрічі обговорили питання подальшої співпраці та можливості проведення театралізованого фестивалю "Торчинський ярмарок" у 2022 році.
Позиція очільника громади Юрія Кревського чітка: зі своєї сторони Торчинська громада зробить усе можливе, аби ярмарок в Торчині став традиційним, а фестиваль був своєрідною візитівкою Торчина.
Юрій Михайлович зазначив, що дуже приємно було працювати з професійною командою організаторів заходу цьогоріч та висловив сподівання на подальшу співпрацю між Торчинською селищною радою та МО "стендаЛь".
Отож, поярмаркуємо в Торчині у 2022 році!!!