Фонд профінансував  4,455 млн грн страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві по Луцькому відділенню  за  І півріччя 2021  року

Дата: 29.07.2021 10:22

У І півріччі 2021  року  Луцьким відділенням профінансовано щомісячні страхові виплати  242  потерпілим від нещасного випадку на виробництві (членам їх сімей). Слід зазначити, що з цієї кількості отримувачів виплат  7 потерпілих - внутрішньо переміщені особи, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

За  звітний період витрати на страхові виплати склали  4,455  млн  грн,  за відповідний період минулого року – 3,8 млн грн, у тому числі :

• щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей – 3,544  млн грн, що становить 79,6 % витрат на страхові виплати;

-  страхові виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності та членам його сімї   - 54,6 тис грн ( 1,2 %);

- допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві 487,8 тис грн. ( 10,9 %);

- медична та соціальна допомога – 368,2 тис грн (  8,3 %).

Станом на 01.07.2021 року щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого отримують 215 осіб. Сума виплачених коштів на цей вид виплат становить  3,163 млн грн. Середньомісячний розмір призначеної виплати у звітному періоді склав 2 452 грн, що на 222 грн  більше,  ніж за 6 місяців 2020 року. Чисельність отримувачів  щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника складає 27 осіб, сума перерахованих коштів – 381,4 тис грн. Середньомісячний розмір на одного утриманця становить 2 354,12 грн, що на 156 грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності за даний період отримали  четверо  потерпілих. Сума виплати становила  54,6  тис грн, середній розмір становить -  9 100,34 тис грн, у минулому році - 13,8 тис грн.

Працівники закладів охорони здоров’я, які внаслідок гострої професійної хвороби на COVID-19 отримали стійку втрату працездатності, зокрема інвалідність, отримують від Фонду соціального страхування України одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності та щомісячні страхові виплати. Такі виплати щомісяця фінансуються Фондом для медичного працівника упродовж усього його життя або до повного відновлення здоров’я. Їх розмір в обсязі 100 % компенсує потерпілому втрачений заробіток відповідно до встановленого МСЕК ступеня втрати працездатності.

По Луцькому відділенню Фонд соціального страхування України профінансував одноразову страхову виплату у розмірі 794 тисячі 500 гривень для лікаря-хірурга. Медичному працівнику було встановлено ІІ групу інвалідності, що настала внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19.

Допомогу було профінансовано Фондом  у травні 2021 року за кошти державного бюджету відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Протягом  І півріччя 2021 року Луцьким відділенням проводились виплати на відшкодування допомоги по тимчасовій непрацездатності потерпілих від нещасного випадку на виробництві. Середній розмір допомоги, яка була відшкодована 52 потерпілим, склав 9 379,66  грн, що 1 271 грн більше,  ніж за відповідний період  2020 року.

На медичну та соціальну допомогу потерпілим від нещасного випадку на виробництві за звітний період  профінансовано 368,2 тис грн, що на 179 тис грн більше,  ніж за І півріччя 2020 року. В тому числі на:

- витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію 6 потерпілим – 38,1 тис грн (  10,4 %);

- витрати на санаторно-курортне  лікування 7 потерпілим – 101,3 тис грн. ( 27,5 %);

- технічні та інші засоби реабілітації 2 потерпілим – 16,7 тис грн ( 4,5 %);

- на лікарські засоби та вироби медичного призначення для 7 потерпілих – 26,3 тис грн (  7,1 %);

- на постійний сторонній догляд для 7 інвалідів – 122,5 тис грн ( 33,3 %);

- на  побутове обслуговування 7 потерпілим – 61,3тис грн  (  16,7 %);

- на компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів –  2,0 тис грн (0,5 %).

З 01 липня 2021 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 270 гривень до 2 379 гривень.

Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членів їх родин, утриманців у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.

Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 01 липня цього року, розмір допомоги складе:

• потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 40 443 грн;

• сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 237 900 грн;

• утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 47 580 грн.

Раніше ці виплати становили 38 590 грн, 227 000 грн і 45 400 грн відповідно.