Стан та профілактика виробничого травматизму по Луцькому відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області за 2019 рік

Дата: 11.02.2020 15:27
Кількість переглядів: 202

За підсумками2019 року у Луцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області зареєстровано 25 потерпілих від нещасних випадків на виробництві, з них по Луцькому району – 22 та по Горохівському району 3 страхових випадки.

У порівнянні з 2018 роком за звітний періодросту кількості страхових нещасних випадківна виробництвінемає.

Страхові нещасні випадки, що пов’язані з виробництвом, зареєстровані на таких підприємствах:

  • СП ТОВ «Модерн – Експо» -12 нещасних випадків;
  • СГ ПП «Рать» - 2 нещасних випадки;
  • ТзОВ «Всепостач», ДП «Волинське ОПП», ФОП Острей Л.М.,ТОВ «Кромбергенд Шуберт Україна ЛУ», КНП «Горохівська ЦРЛ», Угринівський ЗЗСО І ІІІст., ФОП Костючок М.М., ПОСП ім.Шевченка, ПрАТ «Гнідавський цукровий завод»,СВК «Урожай» - по одному нещасному ввипадку.

         Водночас у порівнянні з 2018 роком кількість смертельно травмованих працівників зросла на 3 особи. Такі випадки стались на ТЗОВ «Всепостач»,Угринівський ЗЗСО І-ІІІст., СГТОВ «Городище».

Як показує аналіз, серед підприємств з високим ризиком травматизму значна кількість нещасних випадків сталася на СП ТОВ «Модерн Експо», що складає 48% від усіх зареєстрованих по відділенню.Усі зареєстровані випадки на даному підприємстві без стійкої втрати працездатності потерпілих.

На підприємствах травмовано 19 чоловіків та 6 жінок, що складає відповідно 76 та 24 відсотки  від загальної кількості травмованих осіб по Луцькому відділенню Фонду.

Найбільше за період 2019 року травмувалися робітники таких професій – оператор верстатів з програмним керуванням (10 осіб),  водій автотранспортних засобів (3особи).

Серед причин страхових нещасних випадків переважають організаційні – (56 %) 14 нещасних випадків. Через технічні причини сталося (16 %)4 нещасних випадки, через психохофізіологічні причини – (8 %)2 нещасних випадки та інші причини (4 %) 1 нещасний випадок .

Найпоширенішими організаційними причинами стали:

- невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 56% від загальної кількості травмованих осіб (14 травмованих осіб);

- порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування (автомобільного, водного, залізничного, повітряного) – 12 % (3 травмованих особи);

- невиконання посадових обов’язків – 8 % (2 травмовані особи);

- інші організаційні причини – 8 % (2 травмовані особи).

Психофізіологічними причинами стали:

- особиста необережність потерпілого – 8 % від загальної кількості травмованих осіб (2 особи).

 

Технічними причинами стали:

- недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки – 8 % (2 травмованих особи);

- інші технічні причини – 4 % (1 травмована особа).

До основних подій, які призвели до нещасних випадків, відносяться:

- дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 36 % від загальної кількості травмованих осіб (9 осіб);

 - падіння потерпілого під час пересування – 16 % (4 травмованих особи);

- дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 12 % (3 травмовані особи).

За 2019 рік кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, до яких призвела експлуатація обладнання, устаткування, машин та механізмів, становить 15 випадків, в тому числі 3 – смертельних.

До устаткування, використання якого найчастіше приводить до настання нещасних випадків, належить:

- устаткування по виготовленню торгових стелажів – 52 % від загальної кількості травмованих осіб (13 осіб);

         - автомобілі – 12 % (3 травмовані особи).

         До основних травмонебезпечних галузей економіки та видів робіт відносяться:

         - виробництво меблів – кількість травмованих осіб складає 48 % від загальної кількості   (12 осіб);

         - сільське господарство– 16 % (4 травмовані особи).

Кількість травмованих осіб у цих галузях складає 64 % від загальної кількості травмованих осіб по відділенню. 

 

          З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, страховим експертом з охорони праці Луцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду у 2019 році було здійснено 14 перевірок щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці на підприємствах.Під час проведення перевірок виявлено 70 порушень законодавства про охорону праці. Внесено 14 подань роботодавцям про порушення нормативних актів з охорони праці .

Одним з дієвих та ефективних заходів профілактики нещасних випадків є процес їх розслідування, мета якого полягає у визначенні конкретних причин, що призвели до нещасного випадку або профзахворювання, з метою попередження подібного.

У 2019 році страховим експертом з охорони праці взято участь у роботі 25 комісій з розслідування нещасних випадків, що пов’язані з виробництвом.

Стан виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах залежить від ефективності функціонування системи управління охороною праці.  З цією метою страховим експертом з охорони праці взято участь в опрацюванні та впровадженні в дію системи управління охороною праці на 20 підприємствах.

 

 

 

Фонд соціальногострахуванняУкраїниздійснює для потерпілихвнаслідокнещасноговипадку на виробництвіабопрофесійногозахворюваннятаківиплати:

         1) допомогу у зв’язку з тимчасовоюнепрацездатністю до відновленняпрацездатностіабовстановленняінвалідності;

         2) одноразовудопомогу в разістійкоївтратипрофесійноїпрацездатностіабосмертіпотерпілого;

         3) щомісячнустраховувиплату в разічастковоїчиповноївтратипрацездатності, щокомпенсуєвідповіднучастинувтраченогозаробіткупотерпілого;

         4) страховувиплатупотерпілому у розмірійогосередньомісячногозаробітку при тимчасовомупереведеннійого на легшу нижчеоплачувану роботу;

         5) щомісячнустраховувиплату особам, якімають на неї право в разісмертіпотерпілого;

         6) відшкодуваннявартостіритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

         Крім того, у разінастання страхового випадку за кошти Фонду здійснюєтьсянаданнямедичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансуєтьсялікуваннявсіхпрямихнаслідків страхового випадку до відновленняздоров’яабоупродовжусьогожиттяпотерпілого у разівизначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативноїреабілітації на базі санаторно-курортнихзакладів, проведеннядосліджень, здійсненняоперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпеченнялікарськимизасобами та виробамимедичногопризначеннятощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь